11 Bieg o Puchar Kasztelu! Ważne informacje!

Źródło facebook.com/zsszymbark

Już tylko kilka dni dzieli nas od największego festiwalu biegowego w okolicy. 17 września 2017 roku odbędzie się 11 edycja Biegu o Puchar Kasztelu. Impreza co roku przyciąga nie tylko fanów biegania, ale także amatorów aktywnego spędzania czasu. Wyjątkowy pokaz biegowy włączony został do klasyfikacji Grand Prix Sądeczanina oraz Cyklu Biegowego REGATTA Galicja Biega, co sprawiło, że w tym roku impreza cieszy się szczególną popularnością. Bieg o Puchar Kasztelu to zabawa dla każdego – atrakcje przygotowano z myślą o biegaczach, fanach nordic walking i najmłodszych. Czego możemy się spodziewać po tegorocznej edycji?

11 Bieg o Puchar Kasztelu – Impreza dla każdego

Bieg o Puchar Kasztelu co roku przyciąga osoby z całej Małopolski. Ta edycja jest jednak inna niż wszystkie. Jakie atrakcje przewidziano dla uczestników? Po pierwsze, bieg odbędzie się zmienioną trasą. Trasa dostępna jest w trzech wariantach: 10 km, 5 km oraz 2,5 km dla zawodników Nordic Walking. Oprócz tego zorganizowane zostaną również biegi dla dzieci i młodzieży o krótszych dystansach. Którędy będą biegali uczestnicy? Trasa, złożona z dwóch pętli, prowadzi wokół zabytkowego kasztelu, z którego słynie cały Szymbark. Dla uczestników to gwarancja nie tylko pięknych widoków, ale także wymagający, pagórkowaty dystans. Biegacze podziwiać będą mogli panoramę  Szymbarka – uczestniczy na swojej drodze miną renesansowy kasztel, cerkiew na Wólce, kapliczki oraz las Świdrówka.

Rodzinna przygoda w Szymbarku

Co wyróżnia Bieg o Puchar Kaszelu w Szymbarku? Przede wszystkim miła, rodzinna atmosfera. W biegu ramię w ramię startują profesjonaliści i amatorzy – jednak mimo to dla każdego uczestnika impreza w Szymbarku jest miłym przeżyciem. Dla startujących w zawodach uczestników przygotowano oczywiście atrakcyjne nagrody, pamiątkowe medale i dyplomy. Biuro imprezy (otwarte od godziny 11:00) znajdować się będzie w budynku Sali gimnastycznej ZS w Szymbarku. Początek imprezy zaplanowano na 12:30 i wtedy też wystartuje bieg na 10 kilometrów. Bieg krótszą, pięciokilometrową trasą, rozpocznie się o 14:00. Zakończenie Biegu o Puchar Kasztelu oraz dekoracja zwycięzców rozpocznie się ok 16:30. Wciąż można dokonać zapisów – zapraszamy wszystkich fanów biegania i pięknych widoków. Powodzenia! Bieg ten jest jedną z głównych atrakcji w Szymbarku.

Trasa 11 Biegu o Puchar Kasztelu – 5 kilometrów

trasa biegu na 5 kilometrów 11 bieg o puchar kasztelu
trasa biegu na 5 kilometrów

Trasa 11 Biegu o Puchar Kasztelu – 10 kilometrów:

trasa biegu na 10 kilometrów 11 bieg o puchar kasztelu
Trasa biegu na 10 kilometrów

Obrazek wyróżniający pochodzi ze strony facebook.com/zsszymbark

4 comments

  1. Uwielbiam nasze miasto! Serio nie wyobrażam sobie mieszkać gdzie indziej. Piękne zdjęcie dworku!

  2. Pobiegłam w zeszłym roku – była super atmosfera, ale prawie wyplułam płuca. Mam nadzieję, że 17 uda mi się pobiec lepiej!

  3. Aktywnie w Szymbarku, to lubię! Trzymam kciuki za zawodników, będę Wam kibicować na trasie 🙂

  4. Kto wczoraj biegł?? Ja tak i atmosfera była mega! Jestem z siebie dumna 🙂

Dodaj komentarz