Małopolski Festiwal Smaku 2022

2054 0

Czerwiec to wyjątkowy miesiąc dla województwa małopolskiego. Od 2009 roku 10 czerwca obchodzone jest Święto Małopolski, które stanowi szczególną okazję do wspólnej celebracji. W tym roku dodatkowo wcześniej rozpoczął się Małopolski Festiwal Smaku. 12 czerwca w Krakowie nastąpiło oficjalne otwarcie wydarzenia. Był to dopiero początek czekających na Małopolan atrakcji. Do miłośników regionalnych smaków z gminy Gorlice Festiwal dotrze w drugiej połowie wakacji. 7 sierpnia gorlicki rynek zamieni się w buzujące naturalnymi smakami miejsce. Dlaczego warto odwiedzić Festiwal? Odpowiedź czeka poniżej.

Hasło tegorocznego festiwalu? NATURALNIE!

Tegoroczna, siedemnasta już edycja Festiwalu odbywa się pod hasłem NATURALNIE. Z jednej strony to podkreślenie tego, co na wydarzeniu jest prezentowane, a więc regionalne i tradycje potrawy oparte na naturalnych składnikach. Lecznicze i mineralne wody, soczyste owoce, świeże zioła czy aromatyczne miody są wytwarzane z pasją i dbałością o najdrobniejsze szczegóły na bazie tego, co oferuje natura. Dodatkowo, jak podkreśla organizator, wiadomo, że Małopolskę NATURALNIE warto odwiedzić, bo NATURALNIE w Małopolsce można skosztować wyjątkowych specjałów.

Małopolski Festiwal Smaku

Małopolski Festiwal Smaku 2022 – atrakcje

Na gości czeka przede wszystkim możliwość spróbowania oraz zakupu regionalnych specjałów prosto od producentów, którzy przybędą ze wszystkich zakątków Małopolski. Warte uwagi są również pokazy gotowania połączone z degustacjami, a także możliwość uczestniczenia w warsztatach, gdzie kulinaria połączone zostaną z ekologią i naturą. W quizie wiedzy o Małopolsce będzie można sprawdzić wiedzę o regionie, nie zabraknie również gier, konkursów i zabaw dla najmłodszych. Swoją ofertę zaprezentują także niektóre jednostki Województwa Małopolskiego oraz podmioty ekonomii społecznej. W Gorlicach spotykamy się 7 sierpnia na Rynku. Warto jednak odwiedzić również pozostałe miejsca — Trzebinię, Bochnię, Krynicę-Zdrój oraz Czernichów, gdzie 11 września odbędzie się wielki finał Festiwalu.

Każde spotkanie będzie szansą na skosztowanie specjałów od kół gospodyń wiejskich. Tym samym to okazja na poznanie zapomnianych tradycji, dawnych przepisów i tajnych receptur. Na ich bazie przedstawicielki kół przygotują pyszne dania i potrawy, które usatysfakcjonują nawet najbardziej wymagające podniebienia. Członkowie kół gospodyń wiejskich to ogromna kopalnia wiedzy dotyczącej małopolskich i lokalnych zwyczajów, którą chętnie podzielą się zarówno z mieszkańcami regonu, jak i z turystami z kraju i z zagranicy.

Serdecznie zachęcamy do udziału w wydarzeniu!

Dodaj komentarz