Nowe władze gminy Gorlice i województwa małopolskiego

1038 0

Mamy już oficjalne wyniki po drugiej turze wyborów samorządowych. Przypominamy, że w pierwszej turze walczyło ze sobą trzech kandydatów: Maria Gubała z PiS, Jan Przybylski z KW Jana Przybylskiego oraz Mieczysław Skowron z KW Małopolskiego Ruchu Samorządowego Ziemi Gorlickiej.

Przybylski nowym wójtem gminy

W pierwszej turze łeb w łeb szli ze sobą Przybylski i Gubała, jednak druga tura rozstrzygnęła się już wyraźnie na korzyść kandydata niezależnego. Jan Przybylski w drugiej turze otrzymał 3316 głosów i tym samym pokonał Marię Gubałę, która otrzymała 2423 głosów. A więc nowym wójtem gminy na kolejną kadencję zostaje Przybylski.

Nowa rada gminy

Wybraliśmy już także radę gminy. Radnymi VIII kadencji będą: Marian Tomasik, Józef Rolka, Jan Krzemiński, Henryk Rąpała, Mieczysław Skowron, Agnieszka Skowronek, Andrzej Skowronek, Wacław Gubała, Bogumił Łasak, Jerzy Wachowski, Leokadia Bambrowicz, Marian Tomasik, Marek Kukuła, Jacek Kołodziejczyk, Zygmunt Nikiel oraz Stanisław Żegleń. To oni przez kolejne pięć lat będą wspierać wójta w rządzeniu gminą Gorlice.

Władze województwa małopolskiego

Istotna zmiana dokonała się także we władzach województwa małopolskiego. Rządząca w sejmiku do tej pory koalicja Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego ustąpiła na rzecz Prawa i Sprawiedliwości. PiS zdobył 24 mandaty, co oznacza, że może samodzielnie rządzić. Drugie miejsce (11 mandatów) należy do Koalicji Obywatelskiej , a trzecie do PSL (3 mandaty).

Dodaj komentarz