X Etnograficzny Rajd Rowerowy Śladami prof. Romana Reinfussa

1205 0

Lato powoli dobiega końca, na szczęście wciąż możemy cieszyć się piękną pogodą. Doskonałym sposobem na jej wykorzystanie będzie X Etnograficzny Rajd Rowerowy Śladami prof. Romana Reinfussa, który odbędzie się 19.09.2021 r. To znakomity pomysł na udane powitanie jesieni. Naoliwcie łańcuch, sprawdźcie hamulce, przygotujcie kask i ruszajcie na jedną z czterech specjalnie przygotowanych tras!

X ETNOGRAFICZNY RAJD ROWEROWY ŚLADAMI PROF. ROMANA REINFUSSA

4 trasy rajdu rowerowego

Stowarzyszenie GorliceBike oraz Skansen Wsi Pogórzańskiej im. prof. Romana Reinfussa w Szymbarku przygotowali aż 4 trasy o zróżnicowanym poziomie trudności. Dzięki temu zarówno amatorzy, jak i zapaleni miłośnicy rowerów mają szansę na udaną zabawę.

Trasa MTB – trudna

Limit uczestników wynosi 20 osób. Trasa dedykowana jest doświadczonym rowerzystom, którzy bardzo dobrze mają opanowaną technikę jazdy oraz posiadają dobrą kondycję fizyczną. Do pokonania będzie około 50 km i 1400m przewyższeń wytyczonych drogami leśnymi i sporadycznie asfaltowymi. Należy przygotować się na błotne odcinki i konieczność poprowadzenia roweru.
Niezbędny sprzęt: rower górski z amortyzowanym co najmniej przednim widelcem o skoku minimum 100 mm oraz wyposażony w opony terenowe o dobrej przyczepności i minimalnej szerokości 2,0”
Początek trasy: transport uczestników oraz rowerów z Gorlickiego Rynku > Wysowa-Zdrój (stąd ruszamy na trasę MTB) > Regietów > Kwiatoń > Nowica > Bielanka > Szymbark > Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku.

Trasa MTB — średnia

Na średniozaawansowanych uczestników czeka 40 km trasy zarówno leśnej, jak i asfaltowej. W tym przypadku również należy być przygotowanym na odcinki wymuszające poprowadzenie roweru oraz błotne kałuże.
Niezbędny sprzęt: rower górski z amortyzowanym co najmniej przednim widelcem o skoku minimum 100 mm oraz wyposażony w opony terenowe o dobrej przyczepności i minimalnej szerokości 2,0”
Początek trasy: Gorlice – Rynek > Sękowa > Owczary > Magura Małastowska > Nowica > Bielanka > Szymbark > Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku.

Trasa turystyczna — średni poziom trudności

Amatorsko jeździsz rowerem w mniej wymagających warunkach? Cieszysz się dobrą kondycją? Uwielbiasz dłuższe wycieczki? W takim razie trzecia trasa jest właśnie dla Ciebie. Czeka Cię około 40 km i 750 m przewyższeń na nawierzchniach szutrowych i asfaltowych. Przygotuj się na strome odcinki podjazdowe, które być może będą wymagać poprowadzenia roweru.
Niezbędny sprzęt: zalecany rower trekkingowy o oponach przystosowanych do nawierzchni asfaltowych i szutrowych, ew. gravel
Początek trasy: Gorlice – Rynek > Zagórzany > Stróżówka > Mszanka > Bystra > Szymbark > Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku.

Trasa rodzinna — łatwa

Najkrótsza trasa w najłatwiejszych warunkach, która jednak również dostarczy wiele przyjemności z jazdy, ma przypisany numer 4. Ma około 7 km i 100 m przewyższeń, więc poradzą sobie na niej początkujący rowerzyści, którzy korzystają z roweru okazjonalnie.
Niezbędny sprzęt: dowolny rodzaj roweru
Początek trasy: Gorlice – Rynek > ścieżką rowerową wzdłuż rzeki Ropa > Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku

Czy każdy może wziąć udział?

Do wzięcia udziału w X Etnograficznym Rajdzie Rowerowym Śladami Prof. Romana Reinfussa organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych. Niestety ilość miejsc jest ograniczona – maksymalna liczba uczestników wynosi 100. Aby wziąć udział w Rajdzie, wypełnij wcześniej internetowy formularz rejestracyjny, który znajdziesz pod linkiem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdfri9l27wyTuspixtSEw2jvdyganK4u6ceHMQbAxK2tgTaYQ/viewform (aktywny jest do 16.09 lub do osiągnięcia limitu 100 uczestników).
Wpisowe dla osób dorosłych wynosi 35 zł, dla dzieci (urodzonych po 2006 r.) 15 zł. W cenie znajduje się okolicznościowa pamiątka, ciepły posiłek, woda, kawa, herbata i coś słodkiego. Dodatkowo udział w rajdzie upoważnia do zwiedzania Skansenu Wsi Pogórzańskiej i warsztatach dla dzieci.

Do zobaczenia na starcie!

Dodaj komentarz