Szymbark uczy andrzejkowych tradycji

1016 0

Muzeum w skansenie po raz kolejny pomoże w przekazywaniu tradycji kolejnym pokoleniom. Tym razem Szymbark koncentruje się na zbliżających się Andrzejkach. Do końca listopada dzieci będą mogły uczestniczyć w specjalnych zajęciach, które pomogą im poznać i zrozumieć zwyczaje andrzejkowe… i nie tylko.

Szymbark na straży kultury

Dbanie o ciągłość tradycji to rzecz szczególnie ważna. Wiedzą o tym pracownicy Skansenu Wsi Pogórzańskiej im. prof. Romana Reinfussa, dlatego już od 12 listopada rozpocznie się tam cykl spotkań dla najmłodszych. Ich celem będzie przybliżenie dzieciom zwyczajów związanych nie tylko z Andrzejkami, ale także z Wigilią świętej Katarzyny, czyli równie popularnymi Katarzynkami. To doskonały sposób, by aktywnie i twórczo spędzić czas!

Co, gdzie, kiedy?

Spotkania będą obywać się w budynku Skansenu aż do 30 listopada w godzinach 8-13. W tym czasie wszystkie zainteresowane osoby mają możliwość poznania andrzejkowych i katarzynkowych zwyczajów ludowych, a także uczestniczenia w tradycyjnych wróżbach. Jakich? Zaplanowane zostało między innymi lanie wosku, wróżba z talerzykami oraz z obierek jabłka, dlatego wszyscy chętni powinni zabrać te owoce ze sobą. Wstęp na spotkania nie będzie darmowy, ale bez obaw – opłata wynosi 5 jedynie złotych, jest więc symboliczna. Każde zajęcia z pewnością będą trwały nieco ponad 60 minut – najlepiej zarezerwować sobie około 1,5 do 2 godzin zegarowych.

Możliwości dla grup

Na spotkaniach w skansenie oprócz osób indywidualnych, zapraszane są też grupy dzieci i młodzieży szkolnej, liczące maksymalnie 25 osób. Zapisy oraz dodatkowe informacje można uzyskać w Biurze Informacji pod numerem telefonu: 18 3511018.

Dodaj komentarz