Zapraszamy na Dożynki Gminne

1237 0

Wójt Gminy Gorlice oraz Dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Gorlice serdecznie zapraszają mieszkańców Szymbarka na obchody Gminnych Dożynek. W tym roku impreza odbędzie się 22 sierpnia w Kwiatonowicach przy Wiejskim Domu Kultury. To doskonała okazja, aby odwiedzić tę urokliwą wieś. Kwiatonowice słyną z pięknego położenia na wzgórzu, dzięki czemu na przybywających czekają rozległe panoramy Beskidu Niskiego i Pogórza Ciężkowickiego. Warty zobaczenia jest niewątpliwie również XIX-wieczny dwór wraz z przylegającymi do niego ogrodami. Pierwsze wzmianki o tej małopolskiej wsi pochodzą już z XIV wieku, więc miłośnicy polskiej historii i regionalnych zwyczajów na pewno będą zachwyceni wizytą. Zapraszamy na tegoroczne Dożynki Gminne – nie może Cię tam zabraknąć!

Dożynki Gminne

Planowane atrakcje

Tegoroczne Dożynki Gminne będą wyjątkowo bogate w atrakcje. Organizatorzy zadbali o to, aby każdy uczestnik miał szansę na miło spędzony czas. Na jakie wydarzenia możecie liczyć w tym roku? Koncert, tańce, regionalną kuchnię? Zdecydowanie tak! Początek obchodów rozpocznie o godzinie 16:00 msza święta dożynkowa w Kościele Parafialnym NMP Królowej Polski. Na 17:15 zaplanowany jest przemarsz korowodu, a na 17:30 prezentacja wieńców. O godzinie 20:00 pojawi się gwiazda wieczoru – zespół Top One. To niewątpliwie gratka dla miłośników popularnej, wpadającej w ucho muzyki. Fani tanecznych popisów muszą poczekać do 21.30, kiedy to na scenie wystąpi band Twister i porwie uczestników do wspólnej zabawy. To wciąż nie wszystko! Jeśli wahacie się, czy będziecie mieli co przekąsić i czy to dobry pomysł, aby zabierać ze sobą dzieci, to rozwiewamy Wasze wątpliwości. Na wszystkich będzie czekać strefa gastronomiczna, gdzie między innymi będą gościć przysmaki od Koła Gospodyń Wiejskich. Z kolei najmłodsi będą mogli miło spędzić czas w strefie zabaw dla dzieci.
Obecna sytuacja sprawiła, że podczas Dożynek powstaną nie tylko rozrywkowe, ale również czysto praktyczne stoiska. Od godziny 16:00 do 21:00 istnieje możliwość wzięcia udziału w Narodowym Spisie Powszechnym, a w mobilnym punkcie szczepień będzie szansa na przyjęcie jednodawkowej szczepionki przeciw COVID-19 od Johnson&Johnson.
Serdecznie zapraszamy na Dożynki Gminne w Kwiatonowicach, czeka prawdziwa moc atrakcji!

Dodaj komentarz