Przetasowania w tarnowskiej diecezji

1589 1

Wrzesień to czas poważnych roszad w diecezji tarnowskiej. Taką decyzję podjął ordynariusz opiekujący się diecezją. Z tego powodu ponad stu kapłanów zmieni miejsce swojej dotychczasowej pracy – ci, którzy do tej pory piastowali ważne funkcje w administracji kościelnej, powrócą do parafii oraz wiernych. Tym sposobem ks. Ryszard Podstołowicz po jedenastu latach posługi na stanowisku dyrektora diecezjalnej Caritas od 10 sierpnia zaczął pracę jako proboszcz w kościele pod wezwaniem św. Mikołaja w Bochni. Świeżo upieczony proboszcz komentuje: „Czas spędzony w Caritas będę wspominał z wielką wdzięcznością. Wracam do pracy duszpasterskiej, którą realizowałem wcześniej, przez 16 lat swojego kapłaństwa”.

Zmiany również w Szymbarku

Roszady nie ominą również naszej miejscowości. W związku z decyzją ordynariusza diecezji ksiądz doktor Paweł Górski pożegnać musi się z dotychczasowymi funkcjami: dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży oraz prezesa Katolickiego Centrum Edukacji Młodzieży KANA w Tarnowie. Przejmie on obowiązki proboszcza w Parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Szymbarku. Ks. Górski urodził się w 1971 roku w Ptaszkowej, a święcenia otrzymał w 1996 roku. Jest absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i posiada tytuł doktora nauk teologicznych z zakresu teologii  fundamentalnej. Ksiądz doktor Górki obejmie posługę proboszcza w naszej parafii po księdzu Stefanie Taborze, który w kościele Matki Bożej Szkaplerznej spędził ponad 30 lat.

 

1 comment

  1. Szkoda, że ks Paweł odchodzi. Świetny duszpasterz

Dodaj komentarz