Najlepsze gadżety dla rowerzysty

2001 0

Miłośnicy jazdy na rowerze mogą uprzyjemnić lub ułatwić sobie trening poprzez zakup różnego rodzaju akcesoriów. Jakie gadżety warto wziąć pod uwagę podczas kompletowania sportowego ekwipunku? Poznaj nasze propozycje!

Bidon

Podczas każdej aktywności fizycznej należy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Dlatego jednym z najchętniej wybieranych przez rowerzystów akcesoriów jest bidon, do którego można nalać wodę mineralną lub ulubiony napój izotoniczny. Na rynku dostępne są modele o rozmaitych kształtach i w różnych wariantach kolorystycznych. W dodatku niektóre sklepy internetowej umożliwiają personalizację akcesoriów, dzięki czemu użytkownik może umieścić na bidonie wybrany napis lub grafikę.

Okulary rowerowe

Akcesorium, którego nie może zabraknąć w ekwipunku cyklisty. Okulary rowerowe chronią przed owadami, które mogą wpaść do oczu oraz przed wiatrem i przed słońcem. Modele od renomowanych marek wyposażone są w nowoczesne filtry zabezpieczające oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Kask

Kask to element stroju rowerzystów, którzy chcą uprawiać swoją ulubioną dyscyplinę sportową w sposób bezpieczny i w pełni odpowiedzialny. Dobrze dopasowane nakrycie głowy chroni cyklistę przed ewentualnymi urazami w razie wypadku. Producenci sportowych akcesoriów oferują modele zróżnicowane pod względem konstrukcji i designu, więc produkt dopasowany do indywidualnych potrzeb z pewnością uda się znaleźć osobom ceniącym zarówno funkcjonalność, jak i wygląd gadżetów.

Rękawiczki na rower

Lepszy chwyt na kierownicy to większy poziom komfortu i bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerze. Ponadto odpowiednio dobrane rękawiczki rowerowe zapewniają także ochronę przed chłodem w przypadku treningów w obliczu trudnych warunków atmosferycznych.

Uchwyt na smartfon

Podczas jazdy na rowerze wiele osób korzysta z GPS-a lub słucha muzyki ze smartfonu. W takich przypadkach idealnym gadżetem okazuje się uchwyt na telefon, który w kilka sekund można przymocować do roweru. Nie jest to drogi zakup, a jest w stanie zwiększyć satysfakcję odczuwaną z uprawiania ulubionej aktywności fizycznej.

Torba rowerowa

W dalsze trasy trzeba ze sobą zabrać picie, jedzenie oraz niezbędne drobiazgi, takie jak portfel czy klucze. W takiej sytuacji niezbędnym gadżetem okazuje się dobrana do osobistych potrzeb torba rowerowa. Sprzedawcy oferują zarówno modele o niewielkich rozmiarach, jak i warianty o większych gabarytach.

Odblaski

Zamontowanie w rowerze dodatkowych odblasków to znakomity sposób na zwiększenie widoczności na drodze. Jest to niezwykle ważne dla rowerzystów często trenujących po zmroku. Tego typu akcesoria zwiększają poczucie bezpieczeństwa oraz umożliwiają przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Dodaj komentarz